Kacperek adlı pişiyin zorakılıqdan sonra sığınacağa yerləşdirildiyi görüntü @tvn24.pl
Mediahub.az-da reklam xidməti
Ana video çəkdi, qızı pişiyə zülm etdi – rəsmi ittiham irəli sürüldü
TVN24-ə istinadən Mediahub.az xəbər verir ki, Polşanın Ostrow Wielkopolski şəhərində azyaşlı qızın pişiyə zülm etdiyi görüntüləri anası çəkərək sosial şəbəkəyə yayıb. Qadın artıq heyvanlara qarşı qəddarlıq ittihamı ilə üzləşib.
Görüntülərdə uşaq 6 aylıq pişiyi əvvəlcə top hovuzuna atır, sonra isə arxa pəncələrindən tutub “karusel” kimi fırladır. Ana isə bu zaman gülür və pişiyə ironiya ilə “bax, sahibin sənə nə edir” deyir.
Hadisə cəmiyyətin kəskin reaksiyasına səbəb olub. Polis, baytar və heyvan müdafiəçiləri ailənin evinə gedib, pişiyi – Kacperek adlandırılan heyvanı – sığınacağa aparıblar. Hazırda o, təhlükəsiz və sakit məkanda bərpa olunur.
Sığınacaqdan bildirilib ki, pişik yüngül ağrılar yaşasa da, ağır xəsarət almayıb. Onun bədənində yapışqan izləri və qırxılmış tüklər də aşkarlanıb. Heyvan artıq peyvənd olunub və çiplə təmin edilib.
Ana isə polis tərəfindən dindirilib və heyvanların qorunması haqqında qanuna əsasən rəsmi ittiham elan olunub. Ona 3 ilədək həbs cəzası verilə bilər. İş ailə məhkəməsinə də göndəriləcək.
“Heyvanlar özlərini müdafiə edə bilmirlər. Onların səsi yoxdur – biz danışmalıyıq” – deyə heyvan müdafiəçiləri bildiriblər.