Kaliszdə məhkəmə zalı – ölümcül döyülmə hadisəsi ilə bağlı proses başlayır @tvn24.pl
Mediahub.az-da reklam xidməti
Diskoteka Qarşısında Ölümcül Döyülmə – Kaliszdə Məhkəmə Prosesinə Start Verildi
TVN24-ün məlumatına görə, Kalisz şəhərində üç gəncin 25 yaşlı könüllü yanğınsöndürəni döyərək öldürməsi ilə bağlı məhkəmə prosesi bu gün başlayıb.
Hadisə 2024-cü il iyunun 16-da Ostrow vilayətindəki Wtorek diskotekasının qarşısında baş vermişdi. Gecə saatlarında yaranan mübahisə və kütləvi dava nəticəsində 25 yaşlı gənc ağır bədən xəsarətləri alıb və xəstəxanada həyatını itirib.
Prokurorluq bildirir ki, hadisə video müşahidə kameraları ilə sənədləşdirilib. Ekspertiza nəticəsində gənclərin zərbələrinin hər biri müəyyən edilib. Hadisədə iştirak edən 14–18 yaşlı gənclər dərhal saxlanılıb.
14–16 yaşlı dörd gəncin işi ayrıca baxılıb və onlar gənclər üçün tərbiyə müəssisələrinə yerləşdirilib. 17 və 18 yaşlı üç nəfər isə yetkin kimi mühakimə olunacaq. Onlar hazırda həbsdədirlər və 2 ildən 15 ilə qədər həbs cəzası ilə üzləşirlər.
Prokurorun sözlərinə görə, cəzanın müddəti hadisənin ağırlığına və niyyətə görə dəyişə bilər – əgər məqsəd qəsdən öldürmək idisə, daha sərt cəza gözlənilir.